Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

Бюджет Вишневого 2014 – головні видатки міського кошторису

Бюджет Вишневого 2014 – головні видатки міського кошторисуНа передостанній позачерговій сесії Вишневої міської ради депутатським корпусом було прийнято міський бюджет. За словами першого заступника міського голови Дмитра Васильця робота над проектом бюджету була тривала і кропітка. Отже цьогоріч на вишнівчан чекає чимало ключових змін на краще. Головний кошторис Вишневого передбачає багато нових об’єктів і робіт на які місто вже давно потребувало.

Виходячи з цифр попереднього року помітне суттєве збільшення загального об’єму бюджету. Перший заступник мера Вишневого Дмитро Василець зазначає: «Якщо порівняти цифрипроект бюджету 2013 року складав 63, 5 млн грн. У поточному році ця сума становить 81, 850 тис грн, це практично 82 млн. Видаткова частина бюджету, основна частина, як і раніше спрямована на соціальну сферу. Таким чином місто в повному обсязі фінансує дитячі садочки, виплачує заробітну плату, утримує інші соціальні об’єктикомунальні підприємства, бібліотеки, підтримує ветеранів, проводить культурні заходи. Керівництво Вишневого планує досить значну частину приділити капітальним видаткам. Так, у поточному році планується проведення розбудови нашого давнього проекту, над яким ми детально працювали протягом минулого рокусучасного стадіону у центрі міста і благоустрою парку по всій території, у центрі Вишневого».

Благоустрій стадіону та паркової зони досить амбіційний і вартісний проект, на який міським бюджетом передбачено практично 10 млн грн.

«Будівництво цього проекту буде розподілено на декілька етапів, – зазначає Дмитро Олександрович. – Перший з якихце безпосередньо облаштування стадіону. Він буде мати покриття зі штучної трави.

Оскільки поле використовуватиметься не тільки для змагань, а й для постійних тренувань наших футбольних команд, і для дітей, які не відвідують заняття у футбольних клубах. Всі вони зможуть постійно тренуватися і проводити футбольні матчі на цьому стадіоні. Штучне покриттяоптимальний варіант для головної спортивної споруди міста, адже воно міцневиробники надають на нього гарантію і проводять належне сервісне обслуговування.

Буквально найближчими днями відбудеться тендер. По завершенню якого, за сприятливих погодних умов, навесні, можливо у квітні ми плануємо розпочати підготовчий етап у розбудові стадіону. Влаштуванню робіт з покладання покриття передуватимуть значні роботи за вартістю і об’ємомпідготовка основи поля. Необхідно буде проводити геологічні і геодезичні роботи. Працюватиме важка техніка і хотілося б, аби наші мешканці поставилися до цього з розумінням, адже певний час виникатимуть деякі незручності. Але ми намагатимемося здійснити весь спектр робіт якомога швидше, аби містяни відчували мінімальні незручності».

Відтак на території паркової зони будуть висаджені дерева, оформлені кущові насадження, газони, облаштовані тротуарні доріжки. Ця зона буде вписуватися в загальний ансамбль парку. Можливо згодом там буде встановлено фонтан, який буде прикрашати сквер. Третій етап – облаштування штучного озера.

Бюджет міста складається з двох частин – це загальний бюджет і спеціальний фонд. «На сьогодні бюджет розподіляється у таких частках: загальний фонд передбачає 49, 5 млн, і спеціальний фонд більше ніж 32 млн, – зазначив Дмитро Василець. – Основним джерелом надходжень до загального фонду є податок з доходів фізичних осіб, плата за землю, податок на землю, орендна плата за землю. Також власні надходження. Основна частина доходів складає податок з доходів фізичних осіб, який складає 32, 1 млн плата за землю – 15, 7 млн».

Як пояснив перший заступник міського голови – спеціальний фонд наповнюється за допомогою: надходження від продажу землі, надходження від пайової участі при житловому і нежитловому будівництві. Це два основні джерела, які збагачують спеціальний фонд бюджету міста. Різниця між бюджетами минулого та поточного років склалася за рахунок бюджету розвитку, який у порівнянні з минулим роком збільшився майже на 15 млн.

Дмитро Василець зауважив: «Загальний фонд покриває всі наші вимоги з утримання освіти (навчальних закладів), утримання міськвиконкому (заробітна плата, поточні видатки), утримання комунальних підприємств, закладів культури, матеріальна допомога – це все складова видатків загального фонду. А спеціальний фонд – бюджет розвитку – це капітальні видатки, направлені на ті основні роботи, які планується  здійснити у місті.

Відомо, що на рівні з питаннями нової дитячої поліклініки та другого корпусу ЗОШ № 1 постає проблема сполучення між двома сторонами міста. Вишневе потребує додаткового переїзду. Отже на даний момент у бюджет 2014 року було закладено кошти на розроблення проекту шляхопроводу. Для Вишневого це дуже болюче питання. Попередня документація, яка розроблялась на початку 2000-их років у сьогоднішній час неможлива до застосування. Було зроблено висновок, що необхідно йти іншим шляхом. Здійснювати так званий прокол під залізницею. Тож цьогоріч у бюджет міста було закладено кошти для розроблення проекту тунельного проходу( проколу),  місце якого також буде змінено у зв’язку з вищезазначеними причинами. Нині планується, що цей об’єкт буде розташовано у кінці вул. Ломоносова. За попередніми даними прокол буде пристосований для легкових автомобілів, машин оперативних служб, «швидкої», міліції.

Позаяк це дуже вартісний проект, місцевий бюджет буде не в змозі витримати таке навантаження, тож можливо тут будуть залучені інвестиційні кошти або буде проводитися робота із залучення коштів з державного бюджету».

Також у головний кошторис закладено витрати на зведення нового в’їзного знаку у місто. Окрім того проводитиметься діяльність, яка виконується щороку: це роботи з благоустрою, ремонту доріг, тротуарів, прибудинкових територій. У бюджет закладено значну суму розраховану на ремонт міських покрівель багатоповерхівок.

Минулого року міськими комунальниками було здійснено капітальний ремонт аварійної стіни гуртожитку по вул. Святошинська, 42. Всі аварійні елементи було усунено, знищено причину руйнування стіни. Також було проведено капітальний ремонт ванних кімнат на всіх поверхах з першого до п’ятого, встановлено нове обладнання, облицьовано керамічною плиткою стіни. Подібні роботи планується здійснити цьогоріч у гуртожитку по Святошинській, 46, в якому також існує така проблема.

Окрім того, минулого року були проведені роботи з енергозбереження на центральній котельні міста. Там було проведено реконструкцію котла з встановленням утилізатора та економайзера. Відтепер ті гази, які виробляє котел проходять через утилізатор і ця енергія використовується повторно. За рахунок таких процесів за два роки обладнання буде окупатися і, у літні місяці за допомогою економайзера, буде підігріватися вода без використання того об’єму газу, який використовувався до цього.

Щодо енергозберігаючих робіт, у загальноосвітніх школах № 3 та № 4, були встановлені твердопаливні котли за допомогою яких місто частково може відійти від використання природного газу. Варто зазначити, що встановлене устаткування вже повноцінно функціонує цієї зими.