Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

Відзначити 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка на найвищому рівні

Відзначити 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка на найвищому рівні

Цього року Україна й увесь світ урочисто відзначатиме 200-річчя від дня народження славетного сина українського народу, Великого Кобзаря Тараса Шевченка. З метою гідного вшанування ювілею видатного поета, підтримки заходів із вивчення і популяризації його спадщини Президентом України Віктором Януковичем видано відповідний Указ, яким 2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка. У нашому районі підготовка до урочистостей у самому розпалі.

Так, нещодавно за участі начальника відділу культури, національностей та релігій РДА Дмитра Гончаренка на базі Боярського будинку культури відбувся виїзний семінар керівників клубних закладів району, головною метою якого було розглянути питання підготовки до відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

Так, зокрема, в закладах культури буде організовано книжкові виставки, тематичні експозиції творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «З любов’ю і шаною до Кобзаря», «Шевченко та Київщина», «Не забуде Україна Шевченкове слово».

Підводячи підсумки семінару, Дмитро Володимирович зазначив, що протягом року закладами культури району проводитимуться бесіди-огляди творчої спадщини Великого Кобзаря «Незламний, гордий, милосердний», «Геній віри і любові», «Світ шанує Шевченка», бібліографічний огляд «Тарас Шевченкодуховна вершина України», віртуальна екскурсія «У бронзі і в граніті: пам’ятники великому Кобзареві».

Також, спільно з управлінням освіти, молоді та спорту РДА запланована низка інформаційних годин поезії «Поет Божої волі» для вихованців навчальних закладів і літературні ранки «Уклін доземний Кобзарю» тощо. Серед безлічі мистецьких заходів заплановано проведення виставки художніх робіт Володимира Відеречка «Вінок Кобзарю» та тематичні конкурси, виставки дитячих малюнків «Шана Кобзареві», тижні Шевченківської книги «Свого народу я поет».

Відділом культури, національностей та релігій, спільно з районним будинком культури щорічно проводяться: районний конкурс художнього читання «Живе слово Кобзаря», урочистості, присвячені річниці з дня народження Т.Г. Шевченка у Вишневому 9 травня, районний захід до дня пам’яті Тараса Шевченка (22 травня) та ін. Також уперше буде проведено фестиваль співаної поезії Т.Г. Шевченка у виконанні солістів ансамблів хорових колективів району.

«Постать Тараса Шевченка має об’єднати українську націю і вивести її на світовий рівень - на цьому наголошує Президент України Віктор Янукович. Адже навколо Великого Кобзаря, його неоціненної творчої спадщини має згуртуватися вся українська громадськість і спільними зусиллями розбудовувати власну країну. Саме тоді імідж сильної та самобутньої держави допоможе Україні остаточно зміцнити власні позиції в усьому світі. І в нашому районі 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка буде відзначатися на найвищому рівні,» – на цьому наголошує і перший заступник голови РДА Микола Шкаврон.

 

Наталка КУЦАК,

фото Ольги БУРЛИКИ