Back Довідники Заклади освіти Громада згодна з ініціативою щодо приєднання

Громада згодна з ініціативою щодо приєднання

Громада  згодна з ініціативою щодо приєднанняВ актовій залі Виконкому Вишневої міської ради відбулися Громадські слухання щодо  ініціювання звернення  щодо добровільного об’єднання з сільськими громадами, з якими межує наше місто, зокрема, з громадою  с.Крюківщина та с.Святопетрівське, згідно Закону України «Про добровільне об’єднання  територіальних громад» Заходи відбувалися під головуванням  секретаря Вишневої міської ради Сергія Пишного. У них взяли участь: перший заступник міського голови Ярослав Варшавець, радник  міського голови Андрій Чечило, керівники підприємств, депутати, представники громадських організацій, активісти,  мешканці міста.

Секретар Вишневої міської ради Сергій Пишний зазначив, що  в Україні  розпочався процес децентралізації  з утворенням територіальних громад, і поступовою  ліквідацією районних адміністрацій. Він навів аргументи та принципи добровільного об’єднання, серед яких:

-конституційність та законність;

-добровільність;

-економічна ефективність;

-державна підтримка;

-прозорість та відкритість;

-відповідальність.

-  Громада Вишневого, - наголосив  секретар ради, - в результаті об’єднання буде мати багато позитивних зрушень. В результаті чого  матиме великий перелік установ, відділів,  зокрема, відділ охорони здоров’я, відділ освіти  та інші), яких у нас ще не було.

Посадовець пояснив, що депутати ВМР перед  міським головою виступили з такою ініціативою, і вже зверталися до наших сусідів, але на той час не досягли  згоди. На сьогодні вже існує, в принципі, більше порозумінь з цього приводу. Тому знову вирішили спробувати досягти консенсус і можемо направити до них наші звернення. Враховуючи високу розвиненість  інфраструктури нашого міста,  у порівнянні  з сільськими, у разі позитивного  рішення  щодо згоди мешканців стосовно об’єднання  робочою групою  розроблятиметься концепція щодо формату  об’єднання з центром у Вишневому.  Він підкреслив, що роль об’єднаних територіальних громад у забезпеченні інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території має стати ключовою.

Що стосується  ініціювання  об’єднання  міста з  громадою с.Крюківщина, то 2 чол. з присутніх були проти, а 3-є утрималося, всі інші голосували «за». Щодо  ініціювання об’єднання з с. Святопетрівське, то результати  голосування більш позитивні – 1 чол. утримався , проти 0, всі інші голоси «за».

За словами Людмили Погасій, яка представляє  ГО «Молода  гвардія за 60», то члени організації, більшість яких  люди похилого віку однозначно вважають доцільним, оскільки є реальна надія на покращення розвитку міста, яке вони хочуть незабаром відчути.

Сергій  Кот, голова президії Організації інвалідів війни і ЗС підтримав цю ініціативу, зазначивши, що це хороша ідея. Він висловив сподівання  у тому, що побачить процвітання заможної громади.

Микола Середюк («ГО «ЧЕСТЬ МУНДИРУ») впевнений, що  об’єднання – це позитивне рішення. При цьому збережеться бюджет міста. Більші податки - більший бюджет.

Юрій Табаков,  член Ради ветеранів м.Вишневе  висловився за об’єднання. Та, на його думку,  є питання щодо  того, чи вплине це на ймовірне приєднання багатьох населених пунктів  до Києва.

Вячеслав Бевз, заступник  голови президії Організації  інвалідів війни і ЗС підкреслив:  «Вже  з досвіду знаємо, що  багато громад вже реально  отримали розширені повноваження і додаткові ресурси, що дозволило їм реалізовувати проекти розвитку інфраструктури: ремонтувати і навіть будувати школи, дитсадки, водогони, дороги, системи вуличного освітлення, закуповувати комунальну техніку, створювати комунальні підприємства, дбати про благоустрій території тощо».

Олександр Головня зазначив:  «На мою думку,  це хороша ініціатива об’єднатися з Свято-Петрівським і Крюківщиною. Буде більший бюджет цієї територіальної громади і використати цей бюджет в напрямку розвитку спорту, культури, інфраструктури. Якщо більші надходження до бюджету, то більші і видатки. Адже якість і комфорт мешканців  в цьому  заключаються».

Лариса Костенко