Завдяки наполегливим діям прокуратури Київської області скасовані незаконні розпорядження ГУ Держземагентства, якими надано в оренду громадянину 21 га землі для ведення фермерського господарства

Завдяки наполегливим діям прокуратури Київської області скасовані незаконні розпорядження ГУ Держземагентства, якими надано в оренду громадянину 21 га землі для ведення фермерського господарстваУ 2014 році наказами Головного управління Держземагентства у Київській області громадянину надано дозвіл на розроблення проекту із землеустрою щодо відведення двох земельних ділянок в оренду, які розташовані на території Іванівської сільської ради та Ставищенської селищної ради Ставищенського району Київської області. Загальна площа вказаних земельних ділянок становить 21 га.

У подальшому, між громадянином та ГУ Держземагентства у Київській області укладено договір оренди вказаних земель для ведення фермерського господарства.

Органами прокуратури Київської області встановлено, що громадянин, в порушення вимог ЗУ "Про фермерське господарство" , із заявами про отримання у власність або оренду земельної ділянки державної власності з метою ведення фермерського господарства до Ставищенської районної державної адміністрації та до Іванівської сільської ради, Ставищенської селищної ради не звертався. Крім того, державним реєстратором юридичних та фізичних осіб-підприємців Ставищенського районного управління юстиції реєстрація селянських фермерських господарств, засновником яких є вказаний орендар, упродовж 2013-2016 років не проводилась.

Також, в порушення вимог чинного законодавства, в поданому громадянином клопотанні про надання дозволу на розробку документації із землеустрою не обґрунтовано розміри вищевказаних земельних ділянок з урахуванням можливості їх обробітку, необхідність отримання такої площі земельної ділянки, не зазначено при цьому самі перспективи діяльності фермерського господарства.

Враховуючи викладене, зазначені накази Головного управління Держземагентства у Київській області прийнято з порушенням вимог земельного законодавства. Договори оренди землі, укладені всупереч законодавчо встановленої процедури набуття права оренди на земельні ділянки з метою ведення фермерського господарства.

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратура Київської області звернулась до суду з позовними вимогами визнати недійсним та скасувати накази Головного управління Держземагентства у Київській області про надання дозволу громадянину на розроблення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 21 га в оренду та визнати недійсними договори оренди.

У лютому 2017 року судом частково задоволено позовні вимоги прокурора в інтересах держави в частині визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок та відмовлено в частині визнання недійсними наказів ГУ Держгеокадастру у Київській області, які і стали підставою для укладення договорів оренди. Не погоджуючись з прийнятим рішенням, прокуратурою Київської області подано апеляційну скаргу, оскільки у разі не визнання недійсними зазначених наказів, громадянин може повторно укласти договори оренди на спірні земельні ділянки.

В суді апеляційної інстанції задоволено апеляційну скаргу прокуратури області та скасовано рішення суду першої інстанції в частині відмови в задоволені позовних вимог.

Таким чином, завдяки вжитим заходам прокуратури Київської області відповідач позбавлений можливості повторно з порушення норм земельного законодавства отримати в оренду земельні ділянки загальною площею 21 га.

 

Прес-служба

прокуратури Київської області