Офіційний сайт Вишневої міської ради


День Гідності і Свободи

Мітинг-реквієм  районного масштабу відбувся у Вишневому з нагоди Дня Гідності  і Свободи на честь Помаранчевої революції 2004 року та  Революції гідності  2013 року.

У Сквері Небесної Варти, біля  пам’ятної стели  загиблим героям  Небесної сотні та воїнам АТО зібралися представники  районної влади Києво-Святошинського району, міської влади Вишневому, священнослужителі, учасники  останніх історичних подій, школярі.

На честь  борців за свободу  та незалежність прозвучав  «Гімн України та «Молитва за Україну» у виконанні Руслани Лавор. Священнослужителі церкви Юрія Переможця відслужили панахиду за  загиблими.

  У своєму виступі голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова згадала трагічні події, з яких п’ять років тому День Гідності і Свободи розпочалася Революція Гідності. «-Сьогодні  ми вже маємо безвізовий режим  і рухаємось в бік євроінтеграції.  Маємо серйозні процеси в середині  держави, яка розвивається, тримаємо курс на децентралізацію. Ми всі повинні стати активними членами суспільства, щоб реалізувати ті цінності, які стали провідними для героїв Майдану, захисників України  на Сході, заради яких вони поклали своє життя. Щоб  їхні жертви були не марними. Всі ці роки ми не стояли на місці, рухались вперед і зміцнювали армію». Вона нагадала слова Любомира Гузара: «Якщо ти вранці встаєш, повинен подумати про те, що я зроблю для України, а коли ввечері  лягаєш спати, запитай у себе: Що я  сьогодні зробив для України?»  Насамкінець вона  побажала, щоб  у всіх були відповіді на ці запитання, і щоб ми пишалися, що ми є Українці. А також - щоб наша країна  розвивалася і процвітала, займала високе місце на світовому рівні.

День Гідності і Свободи«У кожного народу , - зазначив голова Києво-Святошинської ради Вадим Гедульянов, - шлях до незалежності і успіху  є свій, визначений Господом  звитяжний шлях. У нашого народу шлях до незалежності не лише звитяжний, - зазначив у своєму виступі  голова Києво-Святошинської ради Вадим Гедульянов. Навіть новітня історія України сповнена трагічними епізодами. Саме в цей день розпочиналася і Помаранчева революція і величним, та водночас  трагічним епізодом Революція Гідності. Але український народ вкотре довів, що він є абсолютним прибічником тих цінностей, які так поважають в Європі. Ми дійсно є європейською державою, і нікому не  дозволимо це змінити. Гідні сини і доньки, які гинули на Майдані  і на Сході України, « добробати» і  правоохоронці, які  не змінили своїй присязі  мали великі плани  на життя. Вони  не хотіли вмирати. Тому  ми повинні пам’ятати  про це,  робити  висновки, щоб не допускати помилок. Найголовніше наше завдання, щоб наша країна стала такою, про яку вони мріяли».

На завершення  мітингу-реквіуму присутні поклали квіти до підніжжя  стели. Поетеса Тетяна Домашенко прочитала вірші, присвячені героям Майдану.

Завершився  захід покладанням квітів на могили героїв-захисників.

Лариса Костенко