«Не кожен потягне таку роботу»

«Не кожен потягне таку роботу»Завідуюча дитячим садочком «Орлятко» Людмила Котляр про те, як вирішують нестачу кадрів в дошкільному закладі

Основна проблема – складна робота і низька зарплата. Ось у мене лежить заява на звільнення –  вихователь йде працювати у приватний дитячий садочок. Там запропонували більше. За чотири тисячі, каже, я не проживу. Двоє дітей, комунальні послуги – це нереально.

Раніше яка була система. Відучився молодий спеціаліст, а після цього обов’язково три роки повинен відпрацювати. При цьому забезпечували житлом. Зараз такого немає.

Два роки тому до нас прийшли дуже гарні дівчата з Богуславського педагогічного коледжу, рік попрацювали і звільнилися. Одна стала нянею в сім’ї, інша пішла в торгівлю.  Я все розумію – квартиру на нашу зарплату не зняти, а молодій дівчині потрібно ще й гарно вдягнутися, залишити  гроші на розваги.

Отже, працюють вихователі, яким невдовзі виходити на пенсію або ж взагалі пенсіонери. Інколи кажуть, що пенсіонери повинні дати дорогу молоді. Але якщо таких спеціалістів звільнити, садочок взагалі закриється.

Є мами, які приходять працювати виховательками заради своїх дітей. Для тих, хто не має міської прописки, це реальна можливість влаштувати дитину у садок. Також зручно, що дитина під наглядом – мама не переживає, як вона, що поїла, чи нормально вона вдягнулась на прогулянку. Зазвичай, такі мами не мають педагогічної освіти і влаштовуються помічниками вихователя. Цікаво, що деякі після того, як дитина закінчить садок, не звільняються, а навпаки продовжують працювати, здобувають вищу освіту і стають вихователями. Напевно, відчули, що робота з дітьми – то їх покликання. Є у нас і такі приклади.

Сьогодні, до речі, прийшла жіночка стосовно роботи з того самого приводу. Має дитину трьох років, хоче працювати у нас і одночасно бути поруч із нею. Я згодна, але в дитини немає всіх щеплень. Вибачте, але з цим дуже суворо. Дитина, яка ходить до садочка, обов’язково має зробити щеплення. Це стосується безпеки всіх інших дітей, що контактують з нею в групі.

Зараз нам терміново потрібно два вихователі та помічник вихователя. Вимоги ті самі – складна робота, висока відповідальність, маленька зарплата. Але при цьому надзвичайна важливість цієї праці для людей, для наших дітей. Я розумію, що не кожен потягне таку роботу, але все ж такі мужні люди є. У нас весь колектив із таких.