Героїв завжди пам’ятають на небі й на рідній землі!

Героїв завжди пам’ятають на небі й на рідній землі!На мітинг-реквієм з нагоди вшанування героїв Небесної Сотні у Вишневому біля монументу, що у сквері Небесної Варти, зібралися шановні гості: голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Мирослава Смірнова, голова Києво-Святошинської районної ради Вадим Гедульянов, його заступник Олександр Однороманенко, заступникміського голови Вишневого Георгій Майсурадзе, священнослужителі, родичі загиблих героїв, депутати Вишневої міської ради, поетеса Тетяна Домашенко, фольклорний ансамбль  «Вишнівчанка»,  громадськість міста.

За традицією пам’ятний захід розпочався панахидою, яку відслужили священнослужителі храму Юрія Переможця.

– Цього дня, – звернувся до присутніх Ярослав Кислашко, настоятель храму Юрія Переможця, – вшановуємо героїв, які віддали найдорожче – своє життя – за краще, щасливе майбутнє. Недарма їх називають воїнами світла. Вони піднялися проти темряви, несправедливості. Пом’янемо їх, щоб Господь дарував їм Царство Небесне…

«Історії сторінки кривавою, вічно ниючою кривавою раною» назвав у своєму виступі ведучий заходу Олександр Шадров розстріл учасників Майдану.

– Чотири роки тому, – зазначив він, – історія України назавжди змінила свій хід. Чотири роки тому відбулися події, за якими в очікуванні спостерігав увесь світ. Перед загрозою смерті справжні Герої боронили свою честь і честь своєї країни. Більше сотні з них загинуло. Втім на сьогодні їх уже понад десять тисяч. Адже, як виявилося, Майдан був лише початком.  Уже чотири роки триває боротьба, гинуть герої, а на їхнє місце стають інші, тим самим стверджуючи, що наш народ нікому не здолати.

До вшанування героїв приєдналися шановні гості:

– Сьогодні ми згадуємо людей, – зазначила у своєму виступі голова Києво-Святошинської  райдержадміністрації Мирослава Смірнова, – які за покликом душі і серця йшли на Майдан, щоб відстоювати свою громадянську позицію: щоб наша держава була сильною, народ був єдиний, щоб ми були людьми, які несуть добро, радість і світло. Не забуваймо, що всі ці події ще не закінчилися. Перемога – попереду. Нам потрібно пам’ятати, що тільки разом, тільки в єдності, у взаєморозумінні ми зможемо здобути цю перемогу. Я бажаю нам всім, щоб Господь дав нам мудрості, добре серце, щоб зло не заволоділо душею українського народу. Бажаю, щоб війна закінчилася і мирне небо над усією країною було чистим, а ми перестали лити сльози, раділи тому, що ми ростемо і розвиваємося, що ми є народ, який зміг обрати і вибороти краще майбутнє. Слава Україні!

Вадим Гедульянов, голова  Києво-Святошинської районної ради, у своєму виступі підкреслив, що оскільки наші співвітчизники пожертвували найдорожчим, що в них було, заради гідності, свободи, майбутнього нашої держави, заради кожного з нас, то наше завдання – щодня робити так, щоб наша країна ставала такою, якою вони хотіли її бачити, такою, заради якої вони віддали свої життя.

Заступник міського голови Вишневого Георгій Майсурадзе закликав присутніх жити і працювати так, щоб бути гідними наших братів і сестер, які  не побоялися і кинули виклик злочинній владі, не зігнулися під кулями і віддали життя за майбутнє нашої країни.

Далі до слова запросили поетесу Тетяну Домашенко, яка у вирі подій 2014 року охрестила загиблих героїв Майдану Небесною Сотнею, і вислів її відтоді став крилатим.

Після завершення мітингу присутні поклали квіти до монументу героям Небесної Сотні.

Насамкінець представники районної та міської влади також вшанували полеглих героїв Майдану та АТО покладанням квітів на їхні могили на Вишнівському цвинтарі.

 

Лариса Костенко