Зміна тарифів на водопостачання

Зміна тарифів на водопостачанняУ Вишневому відбулося  коригування тарифів на водопостачання. Ось як прокоментував це начальник відділу з питань житлово-комунального господарства Виконкому Вишневої міської ради Олександр Волков.

– Підвищення вартості води – це не чиясь забаганка, це виконання норм Закону, який вимагає, аби тарифи були економічно обґрунтованими, реальними, а не збитковими. Якщо сьогодні відбувається зростання циклу економічних складових, а це, в першу чергу, розмір мінімальної зарплати, вартість енергоносіїв, а що стосується підприємства «Вишнівськводоканал», то це – електрика, збільшується і вартість паливно-мастильних матеріалів, розхідних матеріалів.  І не реагувати на це ми не маємо права, інакше наша діяльність буде не лише збитковою, але й неможливою, тому що працювати без фінансового забезпечення ніхто не зможе. Адже необхідно платити зарплату працівникам, купляти матеріали, платити за електроенергію.

Усі кошти, отримані від населення, підприємство вкладає в те, щоб у місті була стабільна подача  холодної води, безперебійно працювали каналізаційні системи. Наразі багато що в комунальному підприємстві «Вишнівськводоканал» робиться за кошти інвесторів, котрі здійснюють будівельні роботи у місті, зокрема ремонтуються міські мережі. Це кошти, які інвестори закладають у пайову участь розвитку міської інфраструктури. І в той же час підприємство не може зациклюватися на старих тарифах, які востаннє коригувалися у травні 2017 року. З того часу у нас відбулося доволі суттєве підвищення тарифів на електроенергію, збільшився розмір мінімальної оплати праці.

Відразу хочу зазначити, що чергове підвищення тарифів на водопостачання незначне. Воно у свою чергу розбивається на дві категорії. Перша – для мешканців багатоповерхових будинків, які централізовано  обслуговуються КП «УМГ», і становитиме 16,2 грн за один куб. Це і вода, і каналізація. Для  інших мешканців, а це кооперативи, ОСББ, гуртожитки,  тариф буде складати 13,84 грн за 1 куб.

Хочу зазначити, що тарифи у Вишневому найнижчі у Київській області. Стабільність та ефективність роботи підприємства дозволяють не робити стрибкоподібне підвищення, і в той же час воно не може взагалі не реагувати  на зміни затрат, котрі вкладаються у виробничу діяльність. Чого чекати   найближчим часом – складно сказати. Наразі знаємо про наміри національної комісії підвищити з 1 квітня вартість електроенергії.

Саме електроенергії  підприємство  витрачає багато. Адже насоси працюють на електроенергії. Вони викачують воду зі свердловин, доставляють її до житлових будинків. Насоси піднімають воду на верхні поверхи. Те ж саме  – з каналізаційною системою.

Відтак, аби підприємство було не просто беззбитковим, а навпаки  ефективно  і якісно працювало, воно змушене підвищувати тарифи. Для населення підвищення складає 7 відсотків,  для кооперативів – 5,3 відсотка. Одночасно хочу додати,  що в тариф закладені витрати на єдиний розрахунковий центр, який слідкує за збором платежів від населення. А це – достатньо зручна форма, єдине вікно, де кожен громадянин може з’ясувати питання, пов’язані із власними платіжками.

На жаль, часто насоси  виходять з ладу. Так, вони працюють цілодобово, мають велике навантаження,  що  обмежує їхні ресурси. За рахунок  міського бюджету  підприємство намагається постійно тримати силову базу устаткування у робочому стані. Для цього виділяються кошти на її профілактичне обслуговування, на поточний, капітальний ремонт, за необхідності – на  заміну.

Діяльність підприємства неодноразово перевірялася  різними контролюючими структурами. Практично всі кошти, що збираються  з населення у вигляді тарифів, спрямовуються на поточну діяльність підприємства. Програма розвитку  здійснюється також за рахунок залучення інвестиційних коштів.

 

Лариса Костенко