У Вишневому стартує Громадський бюджет

На останній XXIV черговій сесії VII скликання  депутати  підтримали положення про, так званий, Громадський бюджет, іншими словами - бюджет участі, або партиципаторний. Це – частина коштів міського бюджету, щодо якої мешканці міста самостійно обирають на що їх витрачати шляхом голосування. Його перевагами є те, що участь у  процесі бюджетування  формує довіру громадян до місцевої влади та сприяє кращому розумінню управління містом.

Про  його впровадження у Вишневому  розповідає  депутат Вишневої  міської ради Ірина Кобзар.

- Громадський бюджет, - пояснює пані Ірина, -  передбачає подачу мешканцями проектів на фінансування від місцевого бюджету. Це самі ті проекти, на які не було коштів. Це можуть бути проекти культури, спортивні майданчики, освітні проекти, екологічні, з будівництва – поточного або капітального.-  Дуже важливо, - підкреслює вона, - що саме мешканці подають свої пропозиції. У нас постійно з’являються  якісь  об’єкти – парки,  сквери. Але, напевно, є якісь невеличкі проекти, на які постійно не вистачає  уваги. І  саме на них розрахований громадський бюджет»

Пані Ірина озвучила  суму коштів, на яку будуть у наступному, 2018 році профінансовано проекти вишнівчан. Пояснила також, в які суми грошей вони повинні вкластися, зупинилась на  вимогах щодо їх подачі і реалізації.  – Проекти, - пояснила вона, - будуть розглядатися на профільних комісіях,  проходити голосування. Інформація буде  розміщена на сайті Вишневої міської ради. Чим більше голосів набере проект, тим більше шансів у нього бути реалізованим.

Депутат запевнила, що буде докладено максимум зусиль, щоб процедура підготовки, супроводу і реалізації проекту  було максимально прозорою, цікавою і корисною. Механізм реалізації громадських ініціатив буде доопрацьовуватись, коригуватися. Вона висловила сподівання, що до кінця наступного року будемо вже мати якісь  результати.

Лариса Костенко

Подивитись: Положення про громадський бюджет м.Вишневе на 2018 рік